Галя СКИБАН

Підгорецький Замок
Підгорецький замок (1635 – 1640 рр.) – одна з перлин історичних пам'яток України, розташований у селі Підгірці, за 20 км на північ від Золочева. Був побудований на високій горі на замовлення гетьмана Станіслава Конєцпольського. Будівництвом фортифікаційних споруд керував знаменитий Гійом де Боплан, а не менш знаменитий архітектор Андре Дель Аква побудував дивовижної краси триповерховий палац.
У 1682 році власником замку став польський король Ян III Собеський, який улаштував тут одну зі своїх резиденцій, після чого Підгорецький замок офіційно набув статусу королівського замку, відповідно й оздоблення замку було королівським. У 1720 році замок перейшов у власність Вацлава Жевуського, який зібрав у замку велику колекцію цінних картин, книг, зброї, меблів. У палаці влаштовувалися пишні бали, що тривали тижнями й на які з'їжджалася вся навколишня знать, а перед палацом завжди стояла парадна варта, знаходилося декілька гармат.
У 1752 – 1763 роках навпроти замку було побудовано римо-католицький костел Воздвиження та св. Йосипа, що зберігся до наших днів, оздоблення якого таке ж прекрасне, як і самого замку. Сьогодні костьол переданий греко-католикам.
У 1787 році власником замку став Северин Жевуський, відомий алхімік, який намагався знайти філософський камінь. При ньому замок прийшов у занепад – були розпродані найцінніші колекції творів мистецтв, а будівля замку сильно постаріла.
На початку ХХ століття власниками замку став рід Сангушек, які здійснили реставраційні роботи, після закінчення яких у замку був створений музей. Неповторного вигляду архітектурному ансамблю в Підгірцях надає парк, у зелені якого потопають і замок, і двір, і цілий ряд інших споруд. У давні часи саме парк справляв на мандрівників значно сильніше враження, ніж сам замок.
Підгорецький парк належить до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення. Побудований на рівні найкращих зразків так званих «італійських» парків, він є кращим і мало не єдиним в Україні парком такого типу.
Місцевий парк оточує замок з усіх боків, він вирізняється цілісністю художнього задуму й глибоко продуманими взаємозв'язками рельєфу, архітектури, скульптури та рослинності.
Після приєднання Західної України до СРСР у 1940 році все найцінніше було вивезене в інші музеї. Так, унікальні скульптури з Підгорецького замку до сьогодні прикрашають Літній сад у Санкт-Петербурзі...


Создан 20 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником